ADRES BİLGİLERİ

Çankaya, Maltepe Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 112-C/D, 06570 Çankaya/Ankara

TELEFON : 0312 231 00 90

WHATSAPP : 0552 393 05 15

FAKS : 0312 231 89 87

MAİL : info@ankaramr.com

Bize Mesaj Gönderin

SIK SORULAN SORULAR

Kilolu Hastalara MR çekebiliyor musunuz ?

GOFICS’te, 1.5 Tesla Siemens Area MR cihazı 70 cm’lik çapı ve 1.45 cm’lik kısa sistem tasarımı ile yüksek hasta konforu sağlamaktadır. Kapalı alan korkusu olan ve kilolu (obez -210 kg) hastaların da rahatlıkla çekim yaptırabileceği hasta dostu bu sistemde çekim süreleri de kısalmaktadır.

SGK ile Anlaşmanız var mı ?

Hayır SGK ile anlaşmamız bulunmamaktadır.

Diş teli ile görüntüleme yapılabilir mi ?

Evet yapılabilir. Fakat beyin, yüz ve boyun bölgelerine yönelik incelemelerde görüntünün değişik derecelerde bozulmasına neden olabilir.  Bu görüntü bozulmasının ne kadar olacağı ve görüntü kalitesini ne kadar etkileyeceğini tahmin etmek mümkün değil.

Hamileyken MR yapılabilir mi ?

Basit bir evet yada hayır diyebilmek için zor bir soru. MR güvenilir bir inceleme yöntemi olarak kabul edilir. Fakat hamile ve fetus için ne kadar güvenilir olduğu hakkında kesin bir bilgi henüz yoktur. Hamileliklerin ilk üç ayı genellikle uygulanmıyor.  Çok güçlü medikal endikasyon yok ise hamilerde genelde yapılmıyor(Öncelikle başka inceleme yöntemleri deneniyor).  Çok güçlü medikal endikasyon var ise ilgili doktorunuz ve radyolog en iyi ve tek incele yönteminin MR olup olmadığına beraber karar vermelidirler.  Eğer hastalığınızın teşhisi için en iyi ve tek inceleme yöntemi olduğuna karar verilirse MR  incelemesi yapılacaktır(En kısa süreler kullanılarak).

Kapalı yerlerde kalmaktan korkuyorum nasıl MR çekinebilirim ?

Doktor gözetiminde sedasyon yapılarak veya yanınıza bir yakınınızı alarak çekim yaptırabilirsiniz

MR Sonra ne yapmam gerekir ?

Görüntülerin gözden geçirilmesi için bir süre beklemeniz istenebilir. İnceleme bittikten sonra kısıtlama yoktur ve normal hayatınıza dönebilirsiniz. Tetkik rapor ve filmlerinizi ne zaman alacağınız size doktor, teknisyen ve sekreter tarafından söylenecektir.